Za tři dny se kromě unikátních památek zvládnete seznámit s místy, kam chodí Ostraváci a kde se odehrávají pestré kulturní akce. Projdete se na místní „sopku“, odkud je krásný výhled na Ostravu včetně Nové radnice a která je zajímavým místem pro oslavu Silvestra, i když oblíbeným místem jakýchkoliv oslav je Stodolní.

Nechejte se vyvézt výtahem až na vrchol Nové radnice, v jejíž věži se nachází informační centrum a kde najdete zkušené průvodce, kteří vám odhalí tajemství města i Haldy Emy, na tu se vydejte po procházce po centru. Na jídlo se stavte na Jiráskově náměstí třeba v bufetu Nový svět nebo přímo ve Staré radnici na Masarykově náměstí. Pokračujte cca 40 min. na haldu Emu. Uvnitř tohoto kopce se nachází zbytky strusky z dolů a teplota tam dosahuje až 1500º C. Proto na haldě rostou i rostliny subtropických oblastí. Z Emy sejděte na Slezskoostravský hrad, tam vás provede šlechtic v doprovodu dvorních dam. Na hradě se pravidelně konají jarmarky a kulturní akce, ale také svatby. Dobrou večeři vám posléze nabídnou v Potrefené huse nebo belgické kavárně La Petite Conversation. Večer můžete strávit jako divák Národního divadla moravskoslezského, které nabízí činohru, operu, operetu, muzikál i balet. Hudební (někdy i taneční) akce organizuje Garage club nebo Klub Parník. V Klubu Atlantik a Minikině kavárna můžete navštívit zajímavé promítání nebo diskuze a výjimečný večer určitě zažijete v planetáriu při pozorování noční oblohy nebo tematických filmů pro malé i velké.

Druhý den sfárejte do dolu, zjistěte, jak pracovali důlní záchranáři a jaký výcvik absolvovali. Hornické muzeum Landek park vám přiblíží život horníka a s helmou na hlavně se projdete v bývalé štole. V celém areálu se nachází zajímavé památky spojené s důlním průmyslem, v některých z nich se dokonce můžete i vyfotit. Dobře se najíte v Harendě u Barborky a potom se vydejte do Velkého světa techniky – hravá zábava pro malé i velké. Za návštěvu také stojí Malý svět techniky. Dospělí si pak můžou dát kávu na Boltově věži, odkud je krásný výhled na ocelové srdce Ostravy. Večer se odměňte relaxem v pivních lázních a dobrou večeří v Zámku Zábřeh (nutno rezervovat předem), kde také nabízí ubytování v historických pokojích a vyrábí vlastní pivo. Poslední večer byste rozhodně měli strávit na Stodolní. Najít si příjemné zákoutí nebo diskotéku – to už je na vás.

Poslední den se projeďte trolejbusem k ZOO. Sloni, tygři, lvi, panda červená ale také krmení zvířat, naučné akce a běžkařské trasy čekají na vás. Zábava pro děti i dospělé. A pokud vás ještě nebolí nohy, vydejte se do Miniuni na světové památky na jednom místě. Pobyt v Ostravě můžete zakončit příjemným posezením v některé z místních kaváren v centru města.

prespat cz sm 
doprava cz sm
kolo cz sm
mapa cz sm
mobil cz sm

7°C

Ostrava

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde