Za dva dny poznáte dvě tváře Ostravy. Z ptačí perspektivy Nové radnice si prohlédněte celé město a potom se s průvodcem vydejte na komentovanou prohlídku centra. Opravdu to stojí za to, protože Ostrava má své příběhy… Nejdříve navštivte Novou radnici a projděte si centrum (viz Ostrava na 1 den). Po procházce si zasloužíte dobrý oběd, zkuste Imperial. Potom pokračujte na Slezskoostravský hrad, projděte se po ochozu a vydejte se do areálu Miniuni. Už jste viděli Eiffelovku, Big Ben a pyramidu na jednom místě? Tady uvidíte. Pak se vydejte k modernímu centru Forum Nová Karolina, kde můžete sehnat drobné suvenýry nebo obhlédnout světové trendy. Den zakončete v Moravské chalupě… nebo ještě lépe pokračujte na Stodolní – ulici plnou barů, hudby a zábavy.

Druhý den sfárejte do dolu, zjistěte, jak pracovali důlní záchranáři a jaký výcvik absolvovali. Hornické muzeum Landek park vám přiblíží život horníka a s helmou na hlavně se projdete v bývalé štole. V celém areálu se nachází zajímavé památky spojené s důlním průmyslem, v některých z nich se dokonce můžete i vyfotit. Dobře se najíte v Harendě u Barborky a potom se vydejte do Světa techniky – hravá zábava pro malé i velké. Dospělí si pak můžou dát kávu na Boltově věži, odkud je krásný výhled na ocelové srdce Ostravy. Večer se odměňte relaxem v pivních lázních a dobrou večeří v Zámku Zábřeh (nutno rezervovat předem), kde také nabízí ubytování v historických pokojích a vyrábí vlastní pivo.

prespat cz sm 
doprava cz sm
kolo cz sm
mapa cz sm
mobil cz sm

7°C

Ostrava

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde